Niezbędne akcesoria w pracy stylistki rzęs

Każda stylistka rzęs, która decyduje się wprowadzić usługi przedłużania rzęs w swoim salonie, musi zaopatrzyć się w akcesoria niezbędne do ich profesjonalnego wykonywania. I nie chodzi tu wyłącznie o podstawowe produkty, takie jak rzęsy, klej i pęseta. Do wykonania profesjonalnej stylizacji rzęs w salonie potrzebna jest cała gama produktów, które nie tylko umożliwią wykonywanie usług, ale wpłyną na komfort stylistki, bezpieczeństwo i wygodę klientki oraz efekt końcowy zabiegów. Sprawdź, które z produktów do stylizacji należy uznać za absolutne niezbędniki w pracy profesjonalnej stylistki, a które z nich warto mieć dodatkowo w swoim salonie!

Pęseta do rzęs

Nie da się ukryć, że najbardziej podstawowym narzędziem w pracy każdej stylistki rzęs jest pęseta do rzęs. Każdą pęsetę dobiera się indywidualnie, dostosowując zarówno ciężar, długość i zakrzywienie pęsety do wykonywanej metody, jak i styl, siłę nacisku i kolor do preferencji stylistki. Najważniejsze przy wyborze pęsety do naszej pracy jest to, by wykonywanie stylizacji z jej użyciem było dla nas całkowicie komfortowe i precyzyjne.

Profesjonalne produkty do przedłużania rzęsJesteś na etapie poszukiwań pęsety, z którą będzie pracować Ci się najlepiej? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze pęsety idealnej.

Rzęsy (o różnej długości, grubości i skręcie)

Nie da się wykonać zabiegu przedłużania rzęs bez… rzęs! Każda stylistka powinna mieć w swojej ofercie rzęsy o różnej grubości, długości i skręcie, by móc dobrać je odpowiednio do wybranej metody przedłużania. Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje rzęs. Ważne, by były one jak najlepszej jakości, a podczas zabiegu dobierane były odpowiednio do kształtu oka i kondycji naturalnych rzęs klientek.

Podstawka do rzęs

Kolejnym niezbędnikiem każdej profesjonalnej stylistki rzęs jest podstawka do rzęs, która zapobiega przemieszczaniu się włosków, odciążając nadgarstek stylistki i usprawniając jej pracę. Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje i kształty – znajdziemy w nich podstawki silikonowe, kryształowe czy spełniające jednocześnie rolę podstawki do rzęs i kleju.

Lampa do stylizacji rzęs

Podstawa umożliwiająca perfekcyjne wykonanie stylizacji rzęs to dobre oświetlenie, dzięki któremu stylistka jest w stanie dostrzec najmniejszy szczegół i wykonać zabieg z zegarmistrzowską precyzją. Najlepiej sprawdzają się lampy z giętkim ramieniem, które umożliwia odpowiednie nakierowywanie światła na płaszczyznę roboczą. Oświetlenie przy pracy stylistki powinno być jasne – najlepiej białe lub delikatnie żółte. Ważne, by nie raziło w oczy i tworzyło warunki bezcieniowe podczas pracy. Dobra lampa do stylizacji rzęs nie powinna również przegrzewać się, nawet podczas wielogodzinnej pracy.

Łóżko lub fotel do stylizacji rzęs

Każda stylistka oferująca zabieg przedłużania rzęs musi zaopatrzyć się w wysokiej jakości łóżko lub fotel do przedłużania rzęs, na którym klientki będą czuć się komfortowo i bezpiecznie. Łóżko to miejsce, na którym klientki spędzają najwięcej czasu, dlatego ważne, by było jak najwygodniejsze. Warto wybrać takie, które posiada regulację wysokości i umożliwi nam jej odpowiednie dostosowanie do naszego wzrostu i krzesła.

Niezbędne akcesoria do stylizacji rzęs

Krzesło dla stylistki rzęs

Choć wydawałoby się, że to sprawa oczywista, nie każda stylistka zdaje sobie na początku sprawę z tego, jak ważny jest dobór odpowiednio wygodnego i komfortowego krzesła do wykonywania zabiegu przedłużania rzęs. Dobrze dobrane krzesło to podstawa komfortowej pracy i zdrowego kręgosłupa stylistki. Należy wybrać takie krzesło, które będzie ergonomiczne, odpowiednio dostosowane do wzrostu stylistki i, co najważniejsze, niesamowicie wygodne – każda stylistka spędza na nim ogromną ilość godzin!

Płatki pod oczy Black LashesProdukty do zabezpieczania rzęs dolnych

Prawidłowe zabezpieczenie rzęs dolnych przed zabiegiem przedłużania ma ogromny wpływ na jego przebieg. Dobrze podklejone rzęsy dolne zabezpieczają przed łzawieniem i zaciskaniem oczu przez klientkę, a tym samym potencjalnym zaczerwienieniem czy podrażnieniem podczas zabiegu. Zabezpieczenie rzęs dolnych można wykonywać zarówno na otwartych, jak i zamkniętych oczach. Do podklejania rzęs możemy stosować płatki lub taśmy, które wykorzystuje się również podczas liftingu i laminacji rzęs.

Profesjonalny klej do przedłużania rzęs

Profesjonalny i dobrze dobrany klej do stylizacji rzęs to podstawa umożliwiająca wykonanie efektownej stylizacji rzęs, którą klientka będzie cieszyć się przez długi czas. To moc i działanie kleju decydują o tym, jak długo rzęsy będą trzymać się na naturalnych włoskach. Podczas wyboru odpowiedniego kleju, należy wziąć pod uwagę doświadczenie i tempo pracy stylistki oraz warunki panujące w pomieszczeniu, w którym wykonywany jest zabieg.

Sprawdź, jaki klej wybrać, by stylizacja była trwała.

Podstawki pod klej do przedłużania rzęs

Dobry klej do przedłużania rzęs to nie wszystko. Ważne jest również odpowiednie i zwinne operowanie nim podczas zabiegu. By umożliwić sobie jak najefektywniejszą pracę z klejem, należy zaopatrzyć się w podstawki do trzymania go, takie jak kamień nefrytu czy podstawka kryształowa. Wybór podstawki zależy od indywidualnych upodobań stylistki – najważniejsze, by pracowało nam się jak najwygodniej i najsprawniej.

Szczoteczki do rzęs

Niezbędne w pracy stylistki są szczoteczki do rzęs, które przydają się nie tylko podczas aplikacji, ale również do użytku klientki w ramach pielęgnacji domowej po zabiegu. Szczoteczki zapobiegają splątywaniu i przekręcaniu rzęs, sprawiając, że efekt pięknego spojrzenia utrzymuje się znacznie dłużej. Będąc stylistką, warto wręczać szczoteczki swoim klientkom w ramach wykonanej usługi – to niezbyt kosztowny, a zdecydowanie miły gest, który doceni każda klientka.

Produkty do przygotowywania rzęs naturalnych

Ogromny wpływ na trwałość aplikacji ma odpowiednie przygotowanie rzęs naturalnych. Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu ważne jest dokładnie odtłuszczenie i przygotowanie naturalnych włosków, by zyskały jak najlepszą przyczepność. Absolutnymi niezbędnikami do przygotowania rzęs przed zabiegiem są: odtłuszczający rzęsy naturalne cleaner, który rozpuszcza naturalne sebum, primer, który zwiększa przyczepność i przyspiesza działanie kleju oraz aplikatory, za pomocą których nakładamy produkty do oczyszczania.

Oprócz wspomnianych „must have” w pracy stylistki rzęs, warto zaopatrzyć się również w kilka dodatkowych produktów, które jeszcze bardziej podniosą profesjonalizm naszych usług, komfort pracy i zadowolenie naszych klientek.

Akcesoria niezbędne w zabiegu przedłużania rzęs

Produkty podnoszące komfort i wygodę klientki

Podczas zabiegu ciało klientki może zacząć się wychładzać. By nie narażać jej na taki dyskomfort, warto mieć w salonie koc, którym nakryjemy klientkę podczas wykonywania stylizacji, zapewniając jej ciepły i przyjemny pobyt w naszym salonie. Warto zadbać również o poduszkę pod kark klientki – powinna być odpowiednio wyprofilowana, miękka i umożliwiać odpowiednie odchylenie głowy.

Dodatki tworzące przyjemną atmosferę

Nic nie daje takiej przyjemności, jak wizyta w salonie, w którym poza profesjonalnie wykonanymi usługami, klientki są w stanie w pełni się zrelaksować i spędzić czas w miłej atmosferze. Aby im to umożliwić, warto zadbać o odpowiednio relaksacyjną muzykę w salonie czy przyjemne dla nosa kadzidełka.

 Opaski lub czepki do zabezpieczania włosów

Aby jeszcze bardziej podnieść komfort podczas zabiegu przedłużania rzęs – zarówno klientki, jak i stylistki – warto stosować opaski lub czepki, zabezpieczające włosy klientki i ograniczające ryzyko zakłócenia procesu wykonywania stylizacji.

Plan aplikacji różnych długości rzęsPisaki do malowania schematu (mapy)

Aby wykonać perfekcyjną stylizację, ważne jest uprzednie rozrysowanie schematu (mapy), umożliwiające nam stworzenie idealnie symetrycznych wachlarzy. Warto zadbać o to, by mieć w swoim salonie kolorowe cienkie pisaki, z którymi z łatwością rozrysujemy dokładną mapę.

Dobry aparat fotograficzny

Warto zaopatrzyć się w dobry aparat fotograficzny, umożliwiający nam uwiecznianie efektów naszej pracy, którymi możemy pochwalić się na naszych stronach internetowych czy w social mediach (oczywiście za zgodą klientek). Nie ma lepszej reklamy niż efekty naszej codziennej pracy, ukazujące nasze umiejętności!

Nie wszystkie wymienione w niniejszym artykule akcesoria są absolutnie niezbędne w pracy stylistki rzęs. Jednak jeśli zależy nam na tym, by cieszyć się jak najlepszym uznaniem wśród klientek i świadczyć usługi na najwyższym poziomie – warto zadbać o nie wszystkie!

Instruktorka Eye Designers Academy Agnieszka PieczonkaAgnieszka Pieczonka

Instruktorka Black Lashes, właścicielka salonu Studio Urody Delight w Krakowie.