Jak dbać o przedłużone rzęsy?

Jak zadbać o rzęsy zaraz po zbiegu przedłużania?

Profesjonalny zabieg przedłużania rzęs to podstawia pięknego wyrazistego spojrzenia, jednak samo jego wykonanie nie jest wystarczające. Aby przedłużone rzęsy upiększały nasze spojrzenie na długo, musimy pamiętać o ich właściwej pielęgnacji i przestrzeganiu kilku kluczowych zasad.

Przez pierwsze 2 godziny po zabiegu przedłużania rzęs należy bezwzględnie unikać kontaktu z wodą. Jest to czas, w którym klej cały czas się utwardza, a wiązanie kleju to podstawa trwałej stylizacji.

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Szczególną ostrożność należy zachowywać przez 24 godziny po zabiegu. To czas, w którym unikamy kontaktu z wodą, ciepłem i parą wodną. Należy zrezygnować również z zabiegów chemicznych na twarz oraz wszelkich zabiegów kosmetycznych, które mogłyby w jakikolwiek sposób doprowadzić do podrażnienia okolic naszych oczu.

Po upływie 24 godzin od zabiegu należy ograniczyć do minimum wizyty w saunie, pomieszczeniach parowych i solarium, ponieważ narażanie rzęs na częste zmiany temperatury i wilgoci może znacząco osłabić wiązanie kleju, a tym samym trwałość stylizacji.

Jak zachować piękny wygląd przedłużonych rzęs?

Istotnym czynnikiem umożliwiającym zachowanie pięknych wachlarzy rzęs o nieskazitelnym kształcie jest ich pielęgnacja. Kluczowa zasada codziennej pielęgnacji rzęs po zabiegu to jak najmniejsza ingerencja w rzęsy. Aby zadbać o właściwą pielęgnację rzęs po zabiegu należy:

- unikać stosowania wszelkich tłustych kosmetyków (wazelina, mleczka, olejki, kremy) w okolicy rzęs, ponieważ mogą one doprowadzić do rozpuszczenia wiązania kleju,

- zrezygnować ze stosowania wodoodpornych kosmetyków, takich jak tusz czy eyeliner,

- do mycia rzęs stosować specjalne, przeznaczone do tego szampony

- podczas demakijażu oczu nie stosować wacików, waty i innych materiałów zawierających włókna,

- z rzęsami należy obchodzić się jak najdelikatniej – nie ciągnąć, nie pocierać i nie wyrywać.

Instruktorka Eye Designers Academy Emilia KamińskaEmilia Kamińska

Instruktorka Black Lashes, właścicielka salonu Ek Studio Professional Emilia Kamińska w Białymstoku.