Przedłużone rzęsy – fakty i mity

Przedłużanie rzęs to zabieg, którego popularność nieustannie wzrasta, sprawiając, że coraz więcej kobiet decyduje się upiększać swoje spojrzenie w ten sposób. Wciąż jednak zdarza się, że budzi on wiele niejasności. Poznaj fakty i mity związane z przedłużaniem rzęs, które rozwiewają wszelkie wątpliwości!

Produkty o czyszczenia i pielęgnacji rzęs1. Doczepianych rzęs nie należy myć

MIT! Codzienna higiena naszych oczu i ich okolic to konieczność, pozwalająca utrzymać je w zdrowej kondycji. Bakterie i pasożyty uwielbiają ciepło i wilgoć, dlatego oczy są idealnym miejscem dla ich rozwoju. Kobiety, które nie myją rzęs po zabiegu, obawiając się szybszego wypadania rzęs, narażają swoje oczy na liczne choroby, których następstwem może być utrata rzęs naturalnych oraz inne, o wiele poważniejsze komplikacje. Po zabiegu najlepiej zaopatrzyć się w profesjonalne produkty do pielęgnacji przedłużanych rzęs, które pozwolą nam zachować odpowiednią higienę i cieszyć się pięknym spojrzeniem jak najdłużej.

2. Przedłużanie rzęs niszczy rzęsy naturalne

MIT! Jeśli zabieg przedłużania rzęs zostanie wykonany przez profesjonalną stylistkę, która zadba o odpowiedni dobór metody, skrętu oraz długości, a po aplikacji klientka będzie dbać o wachlarze zgodnie z zaleceniami pielęgnacyjnymi, rzęsy naturalne nie zostaną w żaden sposób obciążone. Należy pamiętać, by na zabieg zapisać się do profesjonalnego salonu, który da nam gwarancję prawidłowego doboru metody oraz wskazówki dotyczące pielęgnacji rzęs po zabiegu.

3. Po ściągnięciu przedłużanych rzęs tracimy rzęsy naturalne

MIT! Wypadanie rzęs to naturalny proces – każdego dnia tracimy około 2-4 rzęs z jednego oka, na których miejscu wyrastają nowe. Następnie, po około 90 dniach, rzęsy te wypadają, ustępując miejsca nowym włoskom.  Rzęsy naturalne są jasne, cienkie i delikatne, dlatego proces ten jest przez nas na co dzień niezauważalny. Bardzo często po ściągnięciu przedłużanych rzęs kobiety mają wrażenie, że straciły sporo rzęs naturalnych – jest to złudzenie wynikające z ogromnej różnicy, jaką odczuwamy po pozbyciu się grubego wachlarza rzęs. 

4. Metody objętościowe obciążają rzęsy naturalne bardziej niż metoda 1:1

MIT! Odpowiednio wykonany zabieg przedłużania rzęs przez profesjonalną stylistkę w żaden sposób nie obciąża rzęs naturalnych, niezależnie od metody, jaką zostanie wykonany. Wyszkolona i doświadczona stylistka zadba o odpowiedni dobór długości oraz metody aplikacji tak, by zabieg w żaden sposób nie wpłynął negatywnie na kondycję naszych rzęs.

5. Przedłużane rzęsy niszczą wzrok

MIT! Profesjonalnie wykonany zabieg przedłużania rzęs w żaden sposób nie wpływa na nasz wzrok. Doświadczona stylistka dobiera długość, grubość i skręt rzęs tak, by rzęsy naturalne nie były obciążone i nie opadały w kierunku naszych oczu. Decydując się na zabieg przedłużania rzęs należy wybierać wyłącznie sprawdzone salony, dzięki czemu możemy mieć pewność, że oddajemy swoje rzęsy w ręce profesjonalistów, dbających o sterylność narzędzi wykorzystywanych podczas ich pracy. Zdarza się, że u niektórych kobiet występuje reakcja alergiczna na klej – w takim przypadku profesjonalna stylistka szybko ściąga rzęsy i szuka alternatywnych rozwiązań. Istotne znaczenie ma również trzymanie się zaleceń pielęgnacyjnych po wykonanym zabiegu – brak odpowiedniej higieny okolic oczu może prowadzić do chorób, których następstwem może być pogorszenie wzroku, a nawet jego całkowita utrata. 

6. Osoby noszące okulary nie mogą przedłużać rzęs

MIT! Zarówno nosząc okulary, jak i soczewki, możemy poddać się zabiegowi przedłużania i zagęszczenia rzęs. Profesjonalna stylistka rzęs potrafi dobrać długość rzęs oraz metodę ich przedłużania w taki sposób, by rzęsy mieściły się pomiędzy szkłem a okiem, nie powodując uczucia dyskomfortu.

Przedłużanie rzęs a okulary

7. Przedłużane rzęsy wyglądają sztucznie

MIT! Dobrze wyszkolona stylistka potrafi dobrać skręt, długość, ilość oraz metodę przedłużania rzęs w taki sposób, by były odpowiednio dopasowane do kondycji rzęs naturalnych oraz kształtu i wyglądu naszych oczu. Zabieg przedłużania rzęs wykonany w profesjonalnym salonie może wyłącznie upiększyć, a nie pogorszyć wygląd naszych oczu!

8. Przedłużane rzęsy nie wymagają tuszowania

FAKT! Kobiety przedłużają i zagęszczają rzęsy nie tylko w celu uzyskania pięknego i zmysłowego spojrzenia, ale również dla wygody i możliwości zaoszczędzania czasu, który spędzamy zazwyczaj na wykonywaniu codziennego makijażu. Brak konieczności tuszowania rzęs doceniany jest przez kobiety szczególnie w okresie letnim, kiedy upały sprawiają, że makijaż spływa nam z twarzy.

9. Podczas noszenia przedłużanych rzęs nie należy stosować odżywek do rzęs

FAKT! Stosowanie odżywek do rzęs pobudza ich wzrost, przyspieszając jednocześnie widoczność odrostów oraz wypadanie naszych rzęs. 

Rzęsy są najlepszymi przyjaciółmi kobiet

10. Po przedłużaniu rzęs poczuję się piękniejsza i atrakcyjniejsza

FAKT! Nic tak nie upiększa i nie podkreśla kobiecego spojrzenia, jak zmysłowy wachlarz rzęs! Zabieg przedłużania rzęs sprawi nie tylko, że będziemy czuć się atrakcyjniejsze, widząc swoje odbicie w lustrze, ale dzięki braku konieczności tuszowania rzęs, pozwoli nam każdego pospać 15 minut dłużej, a – jak każda z nas doskonale wie – nic nie wpływa na piękno tak, jak odpowiednia ilość snu! 

 

Instruktorka Eye Designers Academy Paulina Zaleska

Paulina Zaleska

Instruktorka Black Lashes, właścicielka salonu Studio Rzęs Paulina Zaleska w Gdyni.