Jaki klej wybrać, aby stylizacja była trwała i bezpieczna?

To pytanie zadaje sobie każda stylistka szczególnie na początku swojej kariery. Wybór odpowiedniego kleju to połowa sukcesu trwałej stylizacji, a dodatkowo przyczyni się do łącznego czasu samej aplikacji, jakości stylizacji i komfortu Twojej klientki.Kleje różnią się między sobą tempem polimeryzacji, czasem trwałości wiązania, kolorem i konsystencją. Jak więc wybrać klej idealny?

Trwała stylizacja rzęsami Black LashesKlej do stylizacji rzęs – wybierz idealny produkt

Po pierwsze musisz poznać parametry, jakie panują w Twoim miejscu pracy. Szczególnie interesuje nas temperatura i wilgotność powietrza. Aby to sprawdzić, najlepiej skorzystać ze stacji meteo, która na bieżąco będzie monitorować warunki, jakie masz w pomieszczeniu, gdzie wykonujesz aplikacje. To bezpośrednio wpływa na jakość twojego kleju, tempa pracy i trwałość stylizacji.

Idealna temperatura to ok. 23 - 24 °C , wilgotność pomiędzy 40% - 55%. W takich warunkach twój klej powinien spełniać wszystkie parametry zgodnie z informacją przekazaną przez producenta.

Co w przypadku, kiedy nasze warunki odbiegają od normy?

Kiedy wilgotność w twoim pomieszczeniu jest mniejsza niż 40%, klej schnie bardzo długo. Niestety w takich warunkach najczęściej pojawiają się "sklejki", oczy mogą łzawić, a my łatwiej nabawimy się alergii.  Jeśli to możliwe, użyj nawilżacza powietrza lub zmocz wacik kosmetyczny i połóż pod kamień nefrytu, aby zwiększyć wilgotność bezpośrednio w otoczeniu kleju. Dodatkowo, w takich warunkach sięgnij po szybszy klej.

Kiedy wilgotność w twoim pomieszczeniu jest większa niż 60%, klej schnie bardzo szybko. W takich warunkach sięgnij po klej wolniejszy i pracuj dwa razy szybciej. Pamiętaj też, aby częściej zmieniać krople kleju, a jeśli to możliwe, osusz powietrze za pomocą klimatyzacji.

Jak poprawnie przechowywać klej do przedłużania rzęsKlej do stylizacji rzęs – przedłuż jego żywotność

Obecnie na rynku znajdziesz kleje w różnych pojemnościach: 3ml, 5ml, 10ml. Pamiętaj, że twój klej po otwarciu może służyć maksymalnie przez 30 dni. Pamiętaj, aby zawsze był dobrze zakręcony. Najlepiej przechowywać go w pojemniku na klej z pochłaniaczem wilgoci. To z pewnością przedłuży jego trwałość. Po upływie tego czasu produkt straci swoje właściwości. Jeśli wykonujesz jedną stylizację dziennie, sięgnij po mniejsze pojemności, aby zużyć klej do końca bez niepotrzebnych strat.

Pamiętaj także o tym, aby dobrze przygotować rzęsy przed aplikacją. Należy je dokładnie umyć,  a następnie użyć primera, który dodatkowo odtłuści rzęsy i stworzy odpowiednie środowisko.

Mam nadzieję, że teraz z łatwością wybierzesz klej, który spełni Twoje oczekiwania, a aplikacja będzie szybka i bezpieczna.

Powodzenia!

Instruktorka Eye Designers Academy Anna RycerzAnna Rycerz

Instruktorka Black Lashes i współzałożycielka Krakowskiej Akademii Kosmetycznej.