Jak zostać stylistką rzęs?

Czy wiesz, że za idealnymi wizerunkami i zniewalającymi spojrzeniami kobiet z czerwonych dywanów, filmów, czy okładek kolorowych czasopism stoi cały sztab ludzi? Stylistów fryzur i wizażystów w kreowaniu wizerunku od niedawna wspierają styliści rzęs. Profesja ta jest coraz częściej doceniana, nie tylko przez gwiazdy dużego formatu, ale przez kobiety, którym zależy na wyjątkowej oprawie oczu na co dzień.

Interesujesz się pięknem, pielęgnacją, kosmetyką, ale przede wszystkim czujesz, że masz manualne zdolności i chciałabyś spróbować swoich sił w aplikacji rzęs? Chcesz pracować z pasją i motywować się spotkaniami z klientkami pełnymi nowych wyzwań? Tutaj podpowiemy Ci, jak rozpocząć przygodę z aplikacją rzęs i jak zaplanować ścieżkę rozwoju, by osiągnąć wymarzony sukces.

Kto może zostać stylistą rzęs?

Stylizacją rzęs może zajmować się każdy. W Polsce jest to profesja zdecydowanie zdominowana przez kobiety, w zawodzie jednak coraz chętniej szkolą się mężczyźni, których fascynuje kreowanie zniewalających spojrzeń i możliwość wykorzystania pokładów kreatywności. W aplikacji rzęs liczą się precyzja, finezja i zdecydowanie. Najlepsi w tej profesji to osoby, które osiągają efekty najbardziej zbliżone do naturalnych. Dzięki idealnie wyważonym stylizacjom dobranym do kształtu oka, szybkiej i precyzyjnej pracy zatrudniani są przy pokazach mody oraz na planach zdjęciowych i filmowych. Stylizacja rzęs jawi się zatem nie tylko jako stacjonarna praca w salonie, ale pasmo wyzwań związanych z kreowaniem spojrzeń w świecie mody, filmu czy estrady.

W jaki sposób zdobyć wiedzę i umiejętności?

Wiodący na rynku producenci kosmetyków i akcesoriów do stylizacji i przedłużania rzęs oferują całą gamę kursów dostosowanych do umiejętności uczestników. Najczęściej są one dzielone na kursy dla początkujących oraz dedykowane poszerzaniu umiejętności w zakresie przedłużania i zagęszczania rzęs konkretnymi metodami. Kursy prowadzone są przez profesjonalistów z dużym doświadczeniem. Trwają od 1 do 2 dni i dzielą się na część teoretyczną i praktyczną.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wybranego szkolenia – coś jest nieczytelne, niezrozumiałe, niedoprecyzowane – bezpośrednio kontaktuj się z organizatorami szkoleń i wypytaj ich o wszystkie szczegóły. Uzyskasz niezbędną wiedzę i rozwiejesz wszelkie wątpliwości.
Pamiętaj, by wybierać wyłącznie profesjonalne kursy, czyli organizowane przez marki zajmujące się dystrybucją produktów do stylizacji rzęs. Uzyskasz fachową wiedzę podpartą doświadczeniem i będziesz mogła przetestować akcesoria, które firma ma w ofercie. Warto wybierać marki, których kursy kończą się uzyskaniem certyfikatu poświadczającego zdobyte umiejętności.

Czy po ukończonym kursie można wykonywać aplikację rzęs?

Po ukończeniu kursu każdy stylista posiada wiedzę z zakresu cyklu rozwoju rzęsy, potrafi dobrać odpowiednie rzęsy do kształtu oka, poznaje rodzaje rzęs i ich zastosowanie w stylizacjach oraz wie, jak dobrać klej do wybranej metody. Jednak pewność, idealną precyzję i profesjonalizm można uzyskać jedynie dzięki ciężkiej, ciągłej praktyce i nieustannemu doskonaleniu swoich umiejętności. Dlatego na początku swojej kariery warto wyposażyć się w główkę treningową, by rozwijać podstawowe umiejętności, jakie nabyło się na kursie. Na kolejnym etapie rozwoju doskonale sprawdzą się koleżanki, czy osoby z rodziny, które zgodzą się na wykonanie stylizacji rzęs. Nic tak nie rozwija umiejętności manualnych jak praca na żywej, ruchomej powiece i rzęsach!

Po uzyskaniu pewności w operowaniu pęsetą oraz płynności w tworzeniu idealnych kępek, pozostaje już tylko wyposażyć się w niezbędne do profesjonalnego prowadzenia salonu łóżko, oświetlenie oraz zestaw akcesoriów i produktów do przedłużania i zagęszczania rzęs.
Po podjęciu decyzji czas na spełnianie marzeń!

Jeśli interesujesz się nowinkami dotyczącymi stylizacji rzęs, na bieżąco śledzisz trendy z branży kosmetycznej, jesteś wytrwała, konsekwentna i najzwyczajniej w świecie czujesz, że tego chcesz – masz szansę zostać profesjonalną Eye Designerką!

Wszystkich, którzy zdecydowani są na przejście z etapu rozmów o marzeniach do ich realizacji, zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleniową Eye Designers Academy.