Jak wybrać pęsetę idealną?

Stylistki rzęs w codziennej pracy korzystają z szerokiego wachlarza akcesoriów, które są niezbędne podczas aplikacji. Pęseta, królowa stylizacji - trzymacie ją w dłoni od kilku do kilkunastu godzin dziennie, jej jakość w ogromnym zakresie wpływa na komfort i efekty pracy. Wyobrażacie sobie pracę z niewygodną i nieprecyzyjną pęsetą? Niezależnie od tego, czy jesteście na początku drogi do kariery stylistki rzęs, czy zajmujecie się aplikacją od lat, używajcie pęset wyłącznie wysokiej jakości. Po przeczytaniu tego artykułu i sprawdzeniu, co oferuje rynek, będziecie wiedziały który wybór będzie dla Was najbardziej optymalny!

Pęsety lepsze i gorsze. Czy warto inwestować?

Zasada, że tańsze musi być gorsze nie zawsze się sprawdza. Możemy jednak założyć, że produkty droższe to najczęściej rzeczy wykonane z lepszych materiałów, bardziej precyzyjne, wygodne w użyciu i – co najważniejsze – charakteryzujące się dłuższą żywotnością. W przypadku pęset solidne wykonanie ma zasadnicze znaczenie. Setne milimetra mogą decydować o tym, czy chwyt będzie precyzyjny i łatwy. Nieprecyzyjne i niewygodne manipulowanie pęsetą może opóźnić proces aplikacji i wpłynąć negatywnie na jej efekt. Obecnie, gdy na rynku dostępne są coraz cieńsze rzęsy, oczekiwania stylistek wobec pęset rosną, a przed ich producentami stawiane są nowe wyzwania. Coraz większe znaczenie ma perfekcyjnie skalibrowany styk pęsety, który pozwoli na wygodny i precyzyjny chwyt, coraz cieńszych, dostępnych na rynku rzęs.

W pierwszych miesiącach mojej pracy nie zdawałam sobie sprawy z faktu, jak dobór pęsety do konkretnej metody aplikacji może wpłynąć na komfort pracy i efekt stylizacji. Obecnie na rynku możemy wybierać z całej gamy pęset dedykowanych konkretnym metodom. Doświadczone stylistki szczególną uwagę zwracają na ich przeznaczenie i jakość.

Jak dobrać pęsetę do metody?

Doskonałym zestawem pęset do stylizacji rzęs, których jakość jest bardzo wysoko ceniona przez profesjonalistki, a wielość zalet sprawia, że trudno się z nimi rozstać, stanowią akcesoria z linii Gold Rush Black Lashes. Trzy pęsety, których funkcje są różne, a jakość wykonania i wygoda operowania nimi najwyższa z dostępnych na rynku. Kiedy zaczęłam z nimi pracę, zdałam sobie sprawę, że są niczym przedłużenie dłoni. Wszystko zaczęło się od pracy z pęsetą Maya. Jej zagięcie doskonale sprawdza się podczas tworzenia kępek, a końcówka pozwala na precyzyjne utrzymanie i zanurzenie rzęs w kleju.

Cała seria Gold Rush jest nie tylko piękna, ale bardzo funkcjonalna. Antypoślizgowa powłoka świetnie sprawdza się, szczególnie, gdy dłonie są rozgrzane, dzięki czemu chwyt jest bardziej pewny. Prosta pęseta Inka to z kolei, oprócz wygody, świetna asystentka, która dzięki subtelnemu, ale solidnemu i ostremu zakończeniu doskonale sprawdza się podczas separacji rzęs. Pęseta zakrzywiona Kleo stworzona do metod objętościowych bardzo dobrze radzi sobie przy tworzeniu kępek. Wszystkie świetnie i pewnie trzymają się w dłoni, nie są zbyt twarde, ale też bardzo daleko im do miękkości, która potrafi zaszkodzić precyzji. Dodatkowo pęsety z tej linii są tak piękne, że odłożone na stoliku wyglądają jak biżuteria, na co szczególną uwagę zwracają klientki.

Co jest najważniejsze?

Nie istnieje jedna prosta odpowiedź na to pytanie. Z pewnością warto poświęcić trochę uwagi wyborowi pęsety. Zastanowić się ile zamierzamy wydać na jej zakup, mając na uwadze, że inwestycja w jedną wysokiej jakości pęsetę ostatecznie jest znacznie lepszym wyborem, niż kupowanie kilku, które nie będą spełniały naszych oczekiwań wobec żywotności, precyzji i wygody. Idealnie, gdy pęsetę przed zakupem można dotknąć i sprawdzić, jak leży w dłoni. Jeśli pęseta jest niewygodna nigdy nie decyduję się na jej zakup, mając świadomość, że najprawdopodobniej szybko z niej zrezygnuję, nawet jeśli będzie bardzo precyzyjna.

Praca z pęsetą zajmuje od kilku do kilkunastu godzin dziennie, wobec czego musi być wygodna, by nie obciążała i tak ciężko pracującej dłoni. Nigdy nie kierujmy się walorami wyłącznie estetycznymi – pęseta ma przecież być przede wszystkim funkcjonalna, dlatego zdecydowanie warto zainwestować w antystatyczną i antymagnetyczną stal szlachetną ze starannie wykonanym zakończeniem. Każda pęseta wykonana z wysokiej jakości materiałów, która wygodnie leży w dłoni i nie jest zbyt miękka, to akcesorium, które sprawdzi się idealnie podczas tworzenia precyzyjnych i efektownych stylizacji rzęs. Reszta to już „tylko” praktyka i nieustanne doskonalenie swoich umiejętności.

A co po dokonaniu zakupu?

Wszystkimi akcesoriami, którym poświęcamy uwagę i używamy zgodnie z przeznaczeniem, będziemy cieszyć się dłużej. Znaczenie ma również przechowywanie i szczególna dbałość o ich stan. Ta zasada dotyczy również pęset. Akcesoria oczyszczone z kleju tuż po zabiegu będą służyć znacznie dłużej, niż czyszczone następnego dnia przed kolejną aplikacją – wymaga to większego użycia siły, zatem może deformować pęsetę w sposób niewidoczny dla oka, ale po czasie bardzo odczuwalny podczas pracy. Pilnujmy pęsety przed upadkami – unikniemy deformacji styku, który jest wrażliwy na najdrobniejsze mechaniczne uszkodzenia.

Zawsze podczas pracy myślę o tym, że dokładność i staranność, które są wypadkową pęsety i mojej precyzji, wpływają na ocenę efektów stylizacji. Każda aplikacja jest wizytówką mojego warsztatu, dlatego musi być wykonana idealnie, z dbałością o każdy szczegół.