Jak ściągnąć sztuczne rzęsy i odżywić własne?

Czas kwarantanny i pozostania w domu to również czas, w którym nie możemy odwiedzać ulubionych salonów kosmetycznych. Zabiegi przedłużania rzęs u profesjonalistów stały się niemożliwe, ale i z tej sytuacji można wyciągnąć korzyści. By zadbać o Wasze bezpieczeństwo i pielęgnację rzęs, postanowiliśmy przedstawić domowe i właściwe sposoby na usunięcie sztucznych rzęs i odżywienie własnych.

Ściąganie sztucznych rzęs

Pierwszym i najłatwiejszym sposobem, jest czekanie aż rzęsy same odpadną, więc jeśli nie przeszkadza Ci kilka kępek, pozostaw je. Jeśli jednak jest to dla Ciebie nieestetyczne i wolisz z nich zrezygnować, podpowiemy Ci w kilku krokach jak to zrobić, nie wychodząc z domu.

Przygotuj sobie olejek, jest on tłusty, co znacznie ułatwi ściąganie włosków. Może to być olejek rycynowy, oliwa z oliwek lub nawet dwufazowy płyn do demakijażu.

Jak właściwie ściągnąć sztuczne rzęsy i odżywić własneKrok 1

Wykonaj bardzo dokładny demakijaż oczu.

Krok 2

Delikatnie rozczesz rzęsy szczoteczką.

Krok 3

Nałóż olejek na rzęsy, aż po same powieki i pozostaw tak na dłuższy czas (może to być kilkanaście minut, a możesz również odczekać całą noc).

Możesz także nasączyć waciki olejkiem i nałożyć je na oczy.

Krok 4

Ponownie przeczesz rzęsy szczoteczką i delikatnie umyj je szamponem. I gotowe!

Niekiedy czynność ta wymaga powtórzenia, jednak zazwyczaj udaje się już za pierwszym razem. Wystarczą 4 proste kroki, by bez cierpienia ściągnąć sztuczne rzęsy.

Czego pod żadnym pozorem nie robić

Dobrze wiemy, że pojedyncze włoski mogą korcić i aż proszą się o wyrywanie i skubanie. To jednak może znacznie osłabić naturalne włoski oraz skórę. Sprawdź dokładnie czego absolutnie nie robić i dobrze to zapamiętaj.

  1. Nie skub i nie wyrywaj rzęs, ponieważ najczęściej wyrywasz sztuczne rzęsy razem z naturalnymi.
  2. Nie pocieraj powiek mocno wacikami – to też może doprowadzić do wyrywania rzęs naturalnych.
  3. Nie przycinaj sztucznych rzęs nożyczkami, te naturalne również mogą ucierpieć.
  4. Nie tuszuj sztucznych rzęs. Dobierając metodę sztucznych rzęs – ich kolor i gęstość, zdecyduj się na taką, która da Ci pełną satysfakcję. Tuszowanie ich i demakijaż mogą osłabić rzęsy naturalne i doprowadzić do ich wyrywania.

Wytuszowane sztuczne rzęsy są trudne w oczyszczeniu.

Jak właściwie ściągnąć sztuczne rzęsy i odżywić własne

Jak zadbać o naturalne rzęsy

W chwili, w której nie masz zaaplikowanych sztucznych rzęs, zadbaj o swoje naturalne włoski. Wykorzystaj ten czas na codzienną pielęgnację.

Przede wszystkim nakładaj na rzęsy olejki. Gdy możesz, staraj się nie nakładać na nie tuszu – w ten sposób dasz im odpocząć 😊

Bardzo ważna jest także zdrowa dieta i odpowiednie nawadnianie organizmu! To, co jemy, bezpośrednio wpływa na cały nasz organizm, również na naturalne rzęsy.

Mamy nadzieję, że tych kilak naszych porad znacznie ułatwi Wam pielęgnację i zdrowy wygląd rzęs. Życzymy powodzenia!

Instruktorka Eye Designers Academy Paulina Zaleska

Paulina Zaleska

Instruktorka Black Lashes, właścicielka salonu Studio Rzęs Paulina Zaleska w Gdyni.