5 zasad higieny podczas zabiegu przedłużania rzęs

O czym należy pamiętać?

Higiena stanowi nieodzowny element każdego zabiegu kosmetycznego. Zachowanie jej podstawowych zasad również w trakcie stylizacji rzęs ma na celu dbałość o zdrowie i komfort klientki oraz stylistki rzęs. Przestrzeganie zasad higieny stanowi podstawę każdego spotkania w gabinecie. Aby zadbać o własny komfort przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa klientce, istotne jest kierowanie się pięcioma przedstawionymi poniżej zasadami. Profesjonalnie wykonana stylizacja wybraną metodą zachęca klientki do ponownego skorzystania z zabiegu przedłużania rzęs, a stylistce zapewnia poczucie zawodowego spełnienia i zadowolenia.

1. Dezynfekcja na pierwszym miejscu

Zawsze należy pamiętać o zdezynfekowaniu akcesoriów oraz wszystkich przedmiotów potrzebnych do aplikacji sztucznych rzęs, w zależności od tego, jaka metoda została wybrana. Pęsety, podkładki oraz podstawki muszą być zdezynfekowane przed i po każdej kolejnej aplikacji rzęs. Bez zdezynfekowania i osuszenia akcesoriów nie wolno przystępować do przedłużania rzęs!

2. Stosuj tylko produkty wysokiej jakości

Istotne jest, by korzystać z akcesoriów i produktów najwyższej jakości, unikając używania tańszych zamienników. Stare powiedzenie, że ten, kto oszczędza płaci dwa razy, sprawdza się również w przypadku stylizacji rzęs. Jednym ze skutków używania słabej jakości produktów jest krótkotrwały efekt stylizacji. To właśnie wysoka jakość produktów i profesjonalizm stylistki pozwalają na uzyskanie efektu utrzymującego się nawet do ośmiu tygodni, niezależnie od tego, jaką metodą został wykonany zabieg.

3. Czyste dłonie i świeży oddech

Przedłużanie czy zagęszczanie rzęs to zabieg bliskiego kontaktu. Przed i po każdej kolejnej aplikacji dezynfekujemy dłonie lub/i korzystamy z rękawiczek lateksowych lub nitrylowych jednorazowego użytku (te drugie mają wyższy współczynnik ochrony przed substancjami chemicznymi). Dbamy o świeży oddech, korzystając z miętowych pastylek lub płynu do płukania jamy ustnej, możemy też użyć maseczki higienicznej.

4. Produkty jednorazowego użytku używaj tylko 1 raz

Nigdy nie należy oczyszczać i dezynfekować produktów jednorazowego użytku. Rękawiczek, płatków kosmetycznych, ręczników, mikroszczoteczek, aplikatorów czy szczoteczki do sztucznych rzęs należy używać nie więcej niż jeden raz. Korzystanie z produktów jednorazowego użytku w zgodzie z ich przeznaczeniem pozytywnie wpływa na komfort pracy oraz same rzęsy.

5. Zadbaj o komfort klientki

Wygoda, poczucie komfortu i relaks to elementy, które poza trwałością efektu i jakością produktów są najważniejsze dla klientek korzystających z zabiegów przedłużania czy zagęszczania rzęs. Każda klientka chce być wyjątkowa, przychodzi do gabinetu, aby uzyskać nie tylko samo przedłużenie, ale konkretny, wymarzony efekt. Warto zatem dać sobie i klientce czas na nawiązanie kontaktu, starając się zrozumieć jej oczekiwania, wyjaśnić metodę, przebieg, jak i efekt planowanej stylizacji. Przystępując do zabiegu, możemy podłożyć klientce wałek pod kolana, podeprzeć głowę poduszką czy włączyć relaksacyjną muzykę i zapalić świece zapachowe. W okresach zwiększonych chłodów klientki chętnie korzystają z propozycji okrycia kocem.

Stosowanie się do powyższych pięciu zasad pozwoli stylistce na pełne skupienie się na wykonywanej aplikacji, a klientce da poczucie bezpieczeństwa i spokoju na czas jej trwania. Higiena podczas stylizacji rzęs to nie tylko czysty gabinet i zdezynfekowane akcesoria, ale też dbałość o higienę psychiczną i komfort swój oraz klientki. Wszystko to pozwala na budowę trwałych relacji stylistki z klientkami, daje poczucie skuteczności, pozwala cieszyć się pracą i inwestować w dalszy rozwój technik i metod.