Cennik stylistek - jak ustalić ceny usług?

W jaki sposób ustalić ceny usług przedłużania rzęs?

Każda stylistka rzęs, która rozpoczyna swoją karierę staje przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest bez wątpienia ustalenie cen swoich zabiegów. Nie chcemy, by zbyt wysokie ceny odstraszały nasze potencjalne klientki, a jednocześnie żadna z nas nie chce obniżać wartości swojej ciężkiej pracy. Jak znaleźć złoty środek?

Aby jak najrozsądniej ustalić koszty naszych usług, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników.

Jak ustalić cennik usług przedłużania rzęs1. Lokalizacja i jej wpływ na ceny usług stylistyki

Pierwszym z nich jest lokalizacja. Każde miasto rządzi się innymi przedziałami cenowymi usług. Zanim zdecydujemy się na określenie ceny, warto zorientować się, jakie koszty oferuje konkurencja w naszym mieście.

2. Doświadczenie stylistyki a poziom cen usług

Kolejnym kluczowym czynnikiem ułatwiającym odpowiednie określenie kosztów zabiegów jest nasze doświadczenie. Im większe umiejętności i im więcej potwierdzających je certyfikatów posiada stylistka, tym wyższe powinny być koszty jej usług. Zaproponowana przez nas stawka powinna być adekwatna do jakości naszej pracy. Warto zorientować się, jak swoje usługi wyceniają stylistki z podobnym doświadczeniem.

3. Koszty prowadzenia działalności a cennik stylistyki rzęs

Na ostateczną wysokość cen naszych usług wpływ mają bez wątpienia koszty, jakie wiążą się z prowadzeniem działalności. Należy uwzględnić m.in. koszty wynajmu lokalu, zużycia materiałów, sprzętów, wystroju i wszelkie opłaty związane z prowadzeniem działalności. Wszystko, co umożliwia nam realizację usług na odpowiednim poziomie.

Ceny zabiegów przedłużania rzęs

4. Wzrost kosztów reklamy a zmiana cen zabiegów

Należy uwzględnić również koszty, jakie wiążą się z reklamą. Każdy biznes, niezależnie od branży, musi się w jakiś sposób reklamować – bez marketingu ciężko dotrzeć do nowych klientek. W zależności od tego, na jaką formę reklamy się zdecydujemy, na marketing przeznaczyć możemy od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Na początku przygody z rzęsami wystarczą dobrze prowadzone profile w social mediach oraz ulotki z adresem naszego salonu.

5. Jak koszty przyszłych szkoleń wpływają na ceny usług?

Podczas ustalania ceny zabiegów warto uwzględnić również koszty przyszłych szkoleń, które umożliwią nam podniesienie naszych kwalifikacji i jakości oferowanych usług. Każda stylistka, która chce, by jej działalność się rozwijała, musi rozwijać się sama. Warto przynajmniej raz w roku wziąć udział w interesującym nas szkoleniu. Każde takie szkolenie i umiejętności, które nabywamy to okazja, by ponownie zweryfikować ceny naszych usług!

Agnieszka Brochman

Instruktorka Black Lashes, właścicielka salonu Gold Lashes w Zgierzu.